Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Na de derde ronde, die op zondag 11 december werd gespeeld, staat er nog maar één persoon op 3 uit 3 en dus alleen aan de leiding. En verrassend genoeg is dat Arjo Andringa, diet met een rating van 1830 aan het toernooi begon.  Hij won zelf van ex-winnaar Steve Michel. Kees Bakker speelde remise tegen Jan Hellenberg en Ton van Rooijen speelde knap remise tegen Evert Straat. Ben de Leur had een bye en dus staat Arjo alleen aan de leiding. Op een halfje daarachter staat een groep van 10 spelers. Bij die groep veel bekende namen, maar ook staat Jim van der Valk Bouwman erbij.  Jim was vorig jaar al goed bezig en woon de tweede groep. Mede daardoor is zijn rating daarvoor nu te hoog, maar met een rating van 1658 is het toch een sterke prestatie. Ook in deze groep van 10 staat één Raadsheerlid: Alexander Boelen. Hij won van de winnaar van vorig jaar, Frans Schoffelmeer en laat daarmee zien dat er terdege rekening met Alexander gehouden moet worden. Maar bij de Raadsheer wisten we dat natuurlijk al.  Bart Romijn en Rinus Koevoets staan in de grote groep mensen met 2 uit 3, net als inmiddels helaas ex-lid Menno Keuken.  De Raadsheerleden Jeroen Visser en Victor Bartman deelden broederlijk het punt.

Olaf was ziek en hij kon Joop niet bijstaan achter de bar, maar Pepijn heeft zich uitstekend van die taak gekweten. De volgende ronde gaat even duren, want in januari is er - zoals altijd - een onderbreking vanwege het Tata Toernooi. Op 19 februari wordt de 4e ronde gespeeld.