Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Op zondag 20 november werd de 2e ronde van het 14e Kattenburger Open Toernooi gespeeld.  Het aantal byes lag flink lager dan in de vorige ronde, maar er waren relatief veel laatste-termijn-afzeggingen. Als dat niet te voorkomen valt (b.v. door ziekte) dan is er weinig aan te doen, maar als het wel van tevoren bekend is dan is het fijn om dat te weten voordat de indeling wordt gemaakt. Ook voor de tegenstander.

Wat verder vooral opviel was het relatief hoge aantal remises, terwijl de ratingverschillen op de meeste borden toch nog best flink waren. Het blijkt maar weer: een hogere rating biedt geen garantie op overwinning. Maar goed: dat wist iedereen natuurlijk al. Mooie resultaten waren er te melden voor Arjo Andringa en Ton van Rooijen, die beiden van sterkere spelers (Rudolf Kat en Murat Duman) wisten te winnen. Het aantal mensen met een 100%-score is nu al - met 2 uit 2 - geslonken tot zes. Dat belooft een leuk en spannend toernooi te worden.

De volgende ronde zal op zondag 11 december gespeeld worden, natuurlijk weer gewoon in ons gebouw De Poort.