Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Na anderhalf jaar speelde De Raadsheer 2 weer eens een echte externe competitiewedstrijd tegen EsPion 2 in de tweede klasse A van de SGA. Daarmee kwam ook voor het eerst weer een team op bezoek in de Poort. Onder de leiding van Peter Voets begonnen we zonder coronaproblemen en startten beiden teams met een volledige bezetting. Gezien onze gemiddelde rating waren we de grote favoriet. Het verschil van 351 punten komt overeen met een scoringspercentage van bijna 90%, kortom een overwinning met 7-1. Dat haalden we net niet.

Stelling na 7. ... Lg4Na zwarts 7e zet kreeg Wim de prettige keuze tussen 8. Lxf7+ of direct 8. Pe5 (zie diagram). Hij koos de eerste voortzetting, won een pion en ruïneerde zwarts stelling. Intussen offerde Rinus een kwaliteit, maar dat bleek achteraf niet helemaal goed. De overige partijen waren behoorlijk voordelig uit de opening gekomen. Behalve Jop die het aan bord 1 wel moeilijk stond, maar zeker kansen had. Ons nieuwe teamlid Leon speelde een degelijke partij met Lc4 en kwam zeer goed te staan. Via allerlei tactische wendingen kreeg Alexander twee centrumpaarden, die de nodige verwoestingen in de witte stelling aanrichtten. Harmen speelde tegen een Siciliaan met wisselende rokades. Dus aanvallen op de koningsvleugel en de tegenstander probeerde zoiets ook aan de andere kant. Maar…die was veel beter beschermd. Hans speelde een soort Siciliaanse draak met veel geschuif, maar weinig beslissing. Douwe-Jan kreeg een standaard Spaanse partij op het bord. Al snel besliste Rinus zijn partij. In de vreselijk ingewikkelde stelling vond zijn tegenstander niet de juiste zet, kwam in een matnet en verloor. Snel daarop kwam Wims tegenstander in de problemen door de uiterst zwakke diagonaal a2-g8. Stand 2-0. Daarna wonnen Harmen en Alexander ook vrij vlot, maar moest Jop het onderspit delven en werd de stand 4-1. Dat bleef lange tijd zo en het zag er zelf naar uit dat we misschien met drie remises genoegen moesten nemen. De druk die Leon opvoerde gaf uiteindelijk de doorslag. Douwe-Jan kreeg een vrije d-pion die razendsnel op promotie afstevende. Met zware stukken op de 7e rij zag de tegenstander het niet meer zitten . Hans kwam na afwikkeling in een dame-eindspel. Tegen Gerie had hij de vorige week al leergeld betaald en dat kwam nu goed van pas. Hij won zelfs de kwaliteit, maar kwam helaas pionnen tekort voor winst , dus remise.

Een prachtige overwinning en de eerste stappen naar het kampioenschap!

Raadsheer 2 - EsPion 2

Kl. 2A

De Raadsheer 2

 

EsPion 2

 

 

1

Jop Dekker

1910

Peter Urbanus

1681

0 - 1

2

Leon Haverkamp

1835

Frank Steensma

1606

1 - 0

3

Alexander Boelen

1799

Alfred Vellekoop

1549

1 - 0

4

Harmen van der Ploeg

1854

Francisco Hamlin

1293

1 - 0

5

Hans Radder

1828

Eugen Merkul

1442

½ - ½

6

Wim Postema

1846

Daniel Graafsma

0

1 - 0

7

Rinus Koevoets

1736

Peter Stolp

1252

1 - 0

8

Douwe-Jan Veltheer

1676

Mick Vaassen

1398

1 -0

   

1811

 

1460

6½-1½