Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Ons eerste (en enige) rapidteam heeft zich weten te plaatsen voor de finaleronde van de SGA-rapidkampioenschap. De basis hiervoor werd gelegd op de eerste voorronde in onze eigen Poort. Over drie rondes werd 10 uit 12 gescoord, waarbij opmerkelijk genoeg alle vier de spelers een halfje af moesten staan. Vanaf daar werden de uitslagen minder groot, maar de punten bleven binnenstromen. Op de tweede avond bij Chaturanga werd het achtereenvolgens 2½-1½, 2-2 en 2-2. De laatste avond was wederom bij ons thuis, met maar twee partijen omdat we de laatste ronde oneven waren. De resultaten waren dit keer 2-2 en 2½-1½, in totaal goed voor 21 bordpunten. Daarmee was een plaats bij de eerste vier in de groep verzekerd en konden we ons op gaan maken voor de finale, op donderdag 20 juni bij Amsterdam West.

In die finale werd de tweede plaats behaald. Het goud zat er niet in, maar zilver is toch ook een mooi resultaat. In de eerste ronde was er een 2,5-1,5 winst op Amsterdam West 3. Daarna volgde de match tegen de concurrent, Chaturanga 1. Dat liep helaas uit op een 1,5-2,5 verlies. Toen de laatste ronde tegen WSC 1 eindigde in een 2-2 gelijkspel en Chaturanga met 4-0 won was het pleit beslecht. Een zeer verdiende overwinning van Chaturanga en een mooie tweede plaats voor ons.